ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13128127
*
nr 1312 8127
Spegel
1950-tal, 117x35 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2020
kl 18:20:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 15:00:13
1
200 kr
8/3 13:27:42
2
200 kr
8/3 13:27:42
1
200 kr (Budbetjänt)
8/3 22:47:58
3
350 kr
9/3 18:04:19
1
350 kr
9/3 18:04:19
3
350 kr (Budbetjänt)
9/3 18:12:56
4
Vinnande bud
9/3 18:15:25
3
450 kr
9/3 18:15:25
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1312 8127
Spegel
1950-tal, 117x35 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 15:00:13 | 1 | 200 kr |
8/3 13:27:42 | 2 | 200 kr |
8/3 13:27:42 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/3 22:47:58 | 3 | 350 kr |
9/3 18:04:19 | 1 | 350 kr |
9/3 18:04:19 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
9/3 18:12:56 | 4 | Vinnande bud |
9/3 18:15:25 | 3 | 450 kr |
9/3 18:15:25 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58